Zápis do MŠ 2021/2022

Zápis do školního roku 2021 - 2022

 

Kritéria pro přijetí k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole, Dolní Zálezly, Rudé Armády č. 106, příspěvková organizace

 

Ředitel/ředitelka Mateřské školy Dolní Zálezly, Rudé Armády č. 106, příspěvková organizace, stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 ods. 2 písm. b) zákona č. 561/ 2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Kritéria pro přijímaní dětí do MŠ se snaží o předcházení diskriminaci.

  • věk dítěte
  • trvalé bydliště v obci Dolní Zálezly
  • v případě volných míst se přijímají ostatní přihlášené děti (jiné trvalé bydliště, děti mladší 3 let)

 

 

Opatření k zápisům do MŠ pro školní rok 2021/2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Zápisy k předškolnímu vzdělávání proběhnou v souladu s právními předpisy. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května 2020 do 16. května 2021, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

ČÍST DÁL: Opatření k zápisům do MŠ pro školní rok 2020/2021

Desatero pro rodiče před nástupem do MŠ

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si popovídejte s dítětem, které do školky už chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby se vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.

Číst dál: Desatero pro rodiče před nástupem do MŠ

Co by mělo umět dítě před nástupem do MŠ

Chystá se vaše dítě na podzim do školky? V září začne nový školní rok, který s sebou ponese kromě radostných očekávání obvykle i starosti. Začátek školního roku klade zvýšené nároky nejen na pedagogy, ale především na děti, které jdou do MŠ poprvé. Přemýšlíte, co všechno by měl umět, ptáte se ostatních rodičů, ale stále si nejste úplně jistí? Anebo vám to připadá ještě daleko, a tak to zatím neřešíte? Jaké dovednosti jsou ale vlastně pro nástup do mateřské školy důležité a bez kterých se malý školáček neobejde? A co dělat, když se dítě nenaučí vše včas?

Číst dál: Co by mělo umět dítě před nástupem do MŠ