Charakteristika školy

Mateřská škola je od 1.1. 2003 příspěvkovou organizací. Zřizovatelem je obec Dolní Zálezly se sídlem Mírové náměstí 8, Dolní Zálezly.

Naše mateřská škola je rodinného typu, která nabízí dětem a nejen rodičům přátelské prostředí, ale také kvalitní předškolní vzdělávání.

Od roku 2015 má škola svůj závazný a povinný školní vzdělávací dokument dle RVP PV s názvem ,,Barevný rok se sluníčkem''.

Filozofie mateřské školy

Přejeme si, aby naše mateřská škola byla cílem šťastného dětství, kam se děti a také jejich rodiče rádi vrací. Je zde prostor pro uplatnění každého jednotlivce a všichni se cítí dobře a bezpečně.

Naším cílem je, aby se děti naučily žít ve skupině svých vrstevníků, aby poznaly sílu kamarádství a pocit, že patří tam, kde ho mají všichni rádi. Naším nejdůležitějším partnerem je rodina - rodiče, prarodiče, sourozenci. Naší prioritou je podávání dostatečného množství informací, mít stále otevřené dveře, pořádat společné akce, vzájemně komunikovat a vtahovat rodiče do předškolního vzdělávání a chodu naší mateřské školy.

Personální a pedagogické zajištění

Ředitelka školy:
Bc. Gabriela Bártová
Pedagogická pracovnice:
Martina Dufková
Ekonomka školy:
Ing. Irena Němečková
Kuchařka:
Martina Pihanová
Vedoucí stravovny a školnice:
Jaroslava Netišilová